Polskie marki na Amazon DE: Sport

Część serii raportów EUBRAND o polskich markach na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki na Amazon DE - kategoria Sport. Polski sektor sportu i outdooru - od sprzętu do ćwiczeń, przez akcesoria rowerowe, po odzież i sztuki walki - ma na Amazon DE szeroką reprezentację. Producenci sprzętu fitness i akcesoriów treningowych regularnie pojawiają się w czołówce niemieckich kategorii sportowych.
1 017polskich produktów
290polskich marek
390podkategorii z polską obecnością
38w top 3 swojej kategorii
131w top 10 swojej kategorii
4.29średnia ocena

TOP polskich bestsellerów - Sport

Produkty polskich marek na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową. To realne bestsellery od producentów z ugruntowaną obecnością na rynku.

ATTABO
#1 w kategorii łyżwy i rolki do jazdy (Rink- & Indoor-Skates)
ATTABO Luna Women's Fitness Rollers - 84mm PU-Rollen, ABEC-7 Lager, Aluminiumschiene, belü...
5.00 gwiazdki
Fizyo
#1 w kategorii Uda (Oberschenkel)
Fizyo Verstellbare Handgelenkgewichte – Set mit 2 Stück Langlebiges tragbares Handgelenk- ...
4.90 gwiazdki
Robinson
#1 w kategorii Siatki i pułapki (Kescher & Reuser)
Robinson Gummiert Kescher Angeln - Angel Kescher mit verstärktem Aluminiumrahmen - Telesko...
4.60 gwiazdki
Prounol
#1 w kategorii Smary do bieżni (Laufband-Schmiermittel)
Prounol Silikonöl Laufband Öl 200 ml - 100% reines Silikon Schmiermittel Laufbänder für zu...
4.60 gwiazdki
Kinderkraft
#1 w kategorii Trójkołowce (Dreiräder)
Kinderkraft Aston Dreirad ab 9 Monate bis 25 kg, Kinderdreirad mit schubstange, drehbarer ...
4.50 gwiazdki
Prosperplast
#1 w kategorii Zestawy naprawcze i uzupełniające (Rennrodel)
Prosperplast Kinderschlitten Schlitten mit Metallschienen und Seil
4.50 gwiazdki
Merkan
#1 w kategorii kije do skakania (Springstöcke)
Merkan Pogo Stick, Jump Stick, Springen, Muster für Kinder, Jungen und Mädchen, Lenker aus...
4.40 gwiazdki
RAVEN
#1 w kategorii Kalosze (Stiefel)
Raven Snowboard Boots Target ATOP/Moz mit Schnellverschluss (Target Moz 45 (29,5cm)
4.30 gwiazdki
Medi Partners
#2 w kategorii Poduszki grzewcze (Wärmekissen)
Medi Partners Kirschkernkissen Mikrowelle 20x25cm Körnerkissen groß Wärmekissen 500g Recht...
4.50 gwiazdki
GREMEX
#2 w kategorii Torby na narty (Skitaschen)
GREMEX Skitasche 180 cm - Wasserdicht umd robust - Leichte Tasche für 1 Paar Ski - Ergonom...
4.40 gwiazdki

Top 25 polskich marek - Sport

Marki uszeregowane wg liczby produktów obecnych w bestsellerach Amazon.de w tym departamencie. Kolumna „Główna podkategoria” pokazuje, w której kategorii liściowej marka ma największą obecność.

#MarkaProduktówPodkategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingGłówna podkategoria
1Helikon-Tex57224.6046.7Walizki na pistolety miękkie (Pistolen-Weichkoffer) (22)
2HS HOP-SPORT54224.3049.4Talerze do hantli (Hantelscheiben) (12)
3START ENJOY THE RIDE32183.9246.3Smycze (Führstricke) (4)
4OLIMP SPORT NUTRITION28154.3345.2L-Glutamina (L-Glutamin) (4)
5RAVEN2794.6042.0Deski freestyle (Freestyleboards) (10)
6TREX SPORT26124.3639.1Stacje do dipów (Dip-Stationen) (4)
7John Paddle let's rOAR www.johnpaddle.com2074.2623.4Siedzenia i ławki do kanu (Kanusitze & -bänke) (7)
8MuscleForge20154.3931.8Urządzenia do górnej części ciała (Geräte für den Oberkörper) (3)
9Ferocity1574.2450.7Torby snowboardowe (Snowboard-Taschen) (5)
10Retoo15143.4442.7Prysznice solarne (Solarduschen) (2)
11Prosperplast1334.2546.9bobsy (Bobs) (6)
12Fizyo1294.4245.3bloki (Blöcke) (2)
13Goetze1223.9652.7Rower miejski (Cityräder) (10)
14molti1264.1642.4Kosze (Körbe) (3)
15Robinson1274.5831.0koła spinningowe (Spinning-Rollen) (4)
16TREXO1274.5437.8Pasy i paski (Gurte & Riemen) (3)
17ATTABO1164.5930.3Rolki outdoorowe (Outdoor-Skates) (4)
18K-Sport1174.0750.5Stacje do dipów (Dip-Stationen) (2)
19meteor1194.1267.5Kaski dla dzieci i młodzieży (Kinder- & Jugendhelme) (3)
204FIZJO1084.4341.2Poduszki równoważące (Gleichgewichtskissen) (2)
21Aqua Speed1074.4060.1Klapki prysznicowe i kąpielowe (Dusch- & Badeschuhe) (2)
22KADVA1054.3150.0Kije do nordic walking (Nordic-Walking-Stöcke) (3)
23Konger1054.4938.4Pojedyncze sznurki (Einzelschnüre) (5)
24Merkan1044.2429.2Zestawy do badmintona (Badminton & Federball-Sets) (3)
25Nils Extreme1043.7050.6Łyżwy (Schlittschuhe) (4)

Najwyżej oceniane polskie marki w tej kategorii

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki obecnych w bestsellerach (min. 3 ocenione produkty).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1Salmo4.933454.5
2The Stork4.745531.4
3M-Tac4.733515.0
4Rubber Balls4.673358.3
5Kinderkraft4.654422.8
6RAVEN4.60222742.0
7Helikon-Tex4.60545746.7
8Szmaglinski4.605532.4
9ATTABO4.5981130.3
10Robinson4.58121231.0
11RUBBER-STEEL BALLS4.585524.2
12NECO4.584661.3
13Rebel4.554734.0
14Sensei4.545542.0
15TREXO4.5481237.8

Najlepiej rankingowane polskie marki w tej kategorii

Średnia pozycja w bestsellerach kategorii liściowych (im niższa, tym wyższa pozycja). Min. 3 produkty.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1Kaps10.0134.23
2M-Tac15.0654.73
3Lionelo15.3934.30
4Colint17.7364.50
5FASTON18.0754.20
6MADIVO18.3934.33
7GREMEX22.8244.12
8Kinderkraft22.8144.65
9John Paddle let's rOAR www.johnpaddle.com23.42204.26
10RUBBER-STEEL BALLS24.21154.58
11TRIZAND24.31734.20
12Movino25.0234.07
13Disney26.0444.50
14HyperMotion26.2564.46
15Merkan29.21104.24

Najsilniejsze podkategorie polskich marek

Kategorie liściowe Amazon.de, w których polskie marki mają największą obecność (liczba produktów). Kolumna „Najlepszy ranking” pokazuje najwyższą pozycję polskiego produktu w danej podkategorii.

#PodkategoriaPolskich produktówMarekŚrednia ocenaNajlepszy ranking
1Walizki na pistolety miękkie (Pistolen-Weichkoffer)2214.63#10 (Helikon-Tex)
2Talerze do hantli (Hantelscheiben)1524.53#3 (HS HOP-SPORT)
3wiosła (Ruder)1534.41#2 (John Paddle let's rOAR www.johnpaddle.com)
4bobsy (Bobs)1474.14#3 (KOTARBAU)
5Sanki Davos (Davoser Schlitten)1474.34#6 (Prosperplast)
6Ławki do ćwiczeń (Stepbenches)1374.17#16 (TREX SPORT)
7Stacje do dipów (Dip-Stationen)1344.22#7 (MAMOI)
8Rolki outdoorowe (Outdoor-Skates)1164.35#4 (ATTABO)
9Wielofunkcyjne ławki do ćwiczeń (Multifunktions-Hantelbänke)1134.20#7 (TREX SPORT)
10Torby snowboardowe (Snowboard-Taschen)1054.15#13 (GREMEX)
11Rower miejski (Cityräder)1014.18#9 (Goetze)
12Deski freestyle (Freestyleboards)1014.86#32 (RAVEN)
13Paintballe (Paintballs)1044.53#11 (RUBBER-STEEL BALLS)
14Buty wędkarskie i kalosze (Watschuhe & Anglerstiefel)954.51#3 (Hitbaits)
15Kettlebells974.20#3 (TREX SPORT)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich 390 kategoriach liściowych departamentu Sport, stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling).

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.