Polskie marki na Amazon DE: Zwierzęta

Część serii raportów EUBRAND o polskich markach na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki na Amazon DE - kategoria Zwierzęta. Polski rynek karmy, akcesoriów i produktów dla zwierząt rośnie razem z całą branżą pet care. Bestsellery Amazon DE pokazują, że nasze marki coraz lepiej radzą sobie w segmencie produktów dla psów, kotów i zwierząt domowych.
337polskich produktów
142polskich marek
151podkategorii z polską obecnością
12w top 3 swojej kategorii
45w top 10 swojej kategorii
4.18średnia ocena

TOP polskich bestsellerów - Zwierzęta

Produkty polskich marek na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową. To realne bestsellery od producentów z ugruntowaną obecnością na rynku.

Hoffenbach
#1 w kategorii Przedłużki do siatek ochronnych (Verlängerungen für Schutzgitter)
Hoffenbach 4X Wandschutz Pads für Treppengitter & Türschutzgitter – Rechteckige Schutzpads...
4.60 gwiazdki
KOTARBAU
#1 w kategorii Balustrady (Geländer)
KOTARBAU® Edelstahl Inneneckenkelle 80 mm x 65 mm mit Kunststoffgriff Eckenkelle Kelle zum...
4.20 gwiazdki
Odolplusz
#1 w kategorii Budy dla psów (Hundehütten)
ODOLPLUSZ Hundehütte Hundehöhle Exklusives Haus Hund oder Katze | 2 Größen Komfortabel und...
4.20 gwiazdki
START ENJOY THE RIDE
#2 w kategorii Kaganiec (Maulkörbe)
Start Maulkorb für Pferde, leicht zu atmen, Schwarz, Weidemaske mit Nasenlöchern, Fressbre...
5.00 gwiazdki
Green Sante
#2 w kategorii Szampony plus odżywki (Shampoos plus Conditioner)
GREEN SANTE 2in1 Hundeshampoo & Conditioner – Natürlich & pH-neutral – Für glänzendes Fell...
4.00 gwiazdki
MG Design
#2 w kategorii Sofy (Sofas)
MG Design Haustiersofa in Orange – stabiles Holzgestell, weich gepolstert, pflegeleicht – ...
4.00 gwiazdki
Eurowet
#3 w kategorii Szampony plus odżywki (Shampoos plus Conditioner)
Dermatologisches Shampoo für Hunde & Katzen - Gegen Bakterien & Pilze, pH-regulierend, hau...
5.00 gwiazdki
Lovely DOG
#3 w kategorii Uszy wieprzowe (Schweineohren)
Schweineohren für Hunde 20 Stück (800g) | Ganze getrocknete Schweineohren Kauartikel | 100...
4.70 gwiazdki
Bortaberg
#3 w kategorii Przenośne wanny (Tragbare Badewannen)
Bortaberg Haustierpool, Faltbare Hundebadewanne mit Metallständer, Schwarz, Quadratisch, 9...
4.40 gwiazdki

Top 25 polskich marek - Zwierzęta

Marki uszeregowane wg liczby produktów obecnych w bestsellerach Amazon.de w tym departamencie. Kolumna „Główna podkategoria” pokazuje, w której kategorii liściowej marka ma największą obecność.

#MarkaProduktówPodkategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingGłówna podkategoria
1START ENJOY THE RIDE34214.0343.1Smycze (Halfter) (4)
2Happet21134.2429.2Transportery dla zwierząt (Autotransportboxen) (3)
3DINGO GEAR WWW.DINGOGEAR.COM 19771644.3146.1Ochraniacze na zęby (Beißschutz) (12)
4Hundefreund1154.3848.5Liny wolnohandlowe (Freihandleinen) (5)
5Lovely DOG1143.8735.0Uszy wieprzowe (Schweineohren) (6)
6Tropical834.7064.8Pokarm dla ryb akwariowych (Aquarienfischfutter) (4)
7Retoo763.9066.1Składane pojemniki transportowe (Faltbare Transportbehälter) (2)
8SKIPPI744.5547.3Koce (Decken) (3)
9Lux4Kids641.0072.3Kości (Knochen) (3)
10PillowPrim633.9658.0Torby przenośne (Tragetaschen) (3)
11AGROHIT534.3452.0Pojemniki transportowe (Transportbehälter) (3)
12Dingo Waldemar Rutkowski544.0063.8Sprzęt do agility (Agility-Ausrüstung) (2)
13Dolfos524.5332.0leki bez recepty (Rezeptfreie Medikamente) (4)
14Lucze534.5031.6Uszy wieprzowe (Schweineohren) (3)
15MERSJO554.7048.6Podkłady treningowe jednorazowe (Einweg-Trainingsauflagen) (1)
16Eco Natural433.3064.5uszy wołowe (Rinderohren) (2)
17Lab-V422.8054.2Zioła (Kräuter) (3)
18Millto414.2258.0złączki rurowe (Rohranpassstücke) (4)
19Naturbiss424.3336.2Suszone mięso (Dörrfleisch) (2)
20All4All314.2349.3Przedłużki do siatek ochronnych (Verlängerungen für Schutzgitter) (3)
21Aquael324.309.0Żwir (Kies) (2)
22Bortaberg324.3722.0Przenośne wanny (Tragbare Badewannen) (2)
23BOUTIQUE ZOO334.0751.7Podkłady treningowe jednorazowe (Einweg-Trainingsauflagen) (1)
24DOGGY334.1354.0Miejsca w oknie (Fensterplätze) (1)
25Gaczoo334.0564.7Podkłady treningowe jednorazowe (Einweg-Trainingsauflagen) (1)

Najwyżej oceniane polskie marki w tej kategorii

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki obecnych w bestsellerach (min. 3 ocenione produkty).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1Tropical4.708864.8
2MERSJO4.705548.6
3SKIPPI4.556747.3
4Dolfos4.534532.0
5Lucze4.505531.6
6Purlov4.433329.7
7Hundefreund4.38111148.5
8Bortaberg4.373322.0
9AGROHIT4.345552.0
10Naturbiss4.333436.2
11DINGO GEAR WWW.DINGOGEAR.COM 19774.31141646.1
12Aquael4.30339.0
13Happet4.24162129.2
14All4All4.233349.3
15Millto4.224458.0

Najlepiej rankingowane polskie marki w tej kategorii

Średnia pozycja w bestsellerach kategorii liściowych (im niższa, tym wyższa pozycja). Min. 3 produkty.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1Aquael9.0634.30
2KOTARBAU9.0133.13
3Bortaberg22.0334.37
4Petsona23.72134.20
5Happet29.26214.24
6Purlov29.71834.43
7Lucze31.6554.50
8Dolfos32.0454.53
9Lovely DOG35.03113.87
10Naturbiss36.2744.33
11START ENJOY THE RIDE43.11344.03
12KRUMAD43.31333.67
13DINGO GEAR WWW.DINGOGEAR.COM 197746.16164.31
14SKIPPI47.3574.55
15Hundefreund48.57114.38

Najsilniejsze podkategorie polskich marek

Kategorie liściowe Amazon.de, w których polskie marki mają największą obecność (liczba produktów). Kolumna „Najlepszy ranking” pokazuje najwyższą pozycję polskiego produktu w danej podkategorii.

#PodkategoriaPolskich produktówMarekŚrednia ocenaNajlepszy ranking
1Uszy wieprzowe (Schweineohren)1584.03#3 (Lovely DOG)
2Ochraniacze na zęby (Beißschutz)1324.29#6 (DINGO GEAR WWW.DINGOGEAR.COM 1977)
3Budy dla psów (Hundehütten)1184.40#1 (Odolplusz)
4złączki rurowe (Rohranpassstücke)1054.15#6 (WYSKONT)
5Podkłady treningowe jednorazowe (Einweg-Trainingsauflagen)993.85#4 (Ale-commerce)
6uszy wołowe (Rinderohren)964.20#25 (Lucze)
7Tła (Hintergründe)854.10#7 (TD STONES)
8Smycze (Halfter)734.30#11 (START ENJOY THE RIDE)
9leki bez recepty (Rezeptfreie Medikamente)634.42#4 (Dolfos)
10Liny wolnohandlowe (Freihandleinen)624.35#7 (Hundefreund)
11Torby przenośne (Tragetaschen)534.06#5 (BOUTIQUE ZOO)
12Torby przenośne i skrzynki transportowe (Tragetaschen & Transportboxen)544.55#13 (Stefanplast)
13Przedłużki do siatek ochronnych (Verlängerungen für Schutzgitter)424.32#1 (Hoffenbach)
14Pompy wysokociśnieniowe (Hochdruckpumpen)444.50#24 (LEHMANN)
15Baseny dla psów (Hundepools)444.20#24 (Petsona)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich 151 kategoriach liściowych departamentu Zwierzęta, stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling).

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.