Polskie marki podbijają Amazon DE

Raport o polskim FMCG na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki coraz mocniej eksportują na Amazon w Niemczech. Analiza bestsellerów w 6 kluczowych kategoriach FMCG (dom i kuchnia, drogeria, spożywcze, dziecko, uroda, zwierzęta) pokazuje, że produkty z Polski - rozpoznawane po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 - stanowią widoczną i wartościową część niemieckiego rynku e-commerce. Poniżej prezentujemy liderów tej ekspansji.
5 352polskich produktów
1 314polskich marek
211w top 3 swojej kategorii
673w top 10 swojej kategorii
4.27średnia ocena
59marek 4.5+ gwiazdek

TOP polskich bestsellerów

Produkty polskich marek zajmujące pierwsze miejsce w swojej kategorii Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową (≥4.3) i pochodzące od producentów z ugruntowaną obecnością (min. 3 produkty w bestsellerach). To realne bestsellery, nie pojedyncze niszowe sukcesy.

cultured foods
#1 w kategorii Ser na bazie roślin (Käse auf Pflanzenbasis)
Cultured Foods Veganer 3-er Set Veganes Mac And Cheese, Gouda Sauce, Cheddar Sauce, Laktos...
5.00 gwiazdki | Spożywcze
Arco
#1 w kategorii Wstępnie przycięte filce (Vorgeschnittene Filze)
Filzmatte 7 mm - Filz Meterware 70 x 25 cm - extra dicht aus Polyester Filz 700 g/m2 - Rob...
5.00 gwiazdki | Dom i kuchnia
Kwadron
#1 w kategorii Igły (Nadeln)
Kwadron - Tattoo Nadeln Set Cartridges 20 Stück #10 0.30mm Round Liner - Long Taper, 30/5R...
5.00 gwiazdki | Dom i kuchnia
NÉONAIL
#1 w kategorii Lakier nawierzchniowy (Überlack)
NÉONAIL UV Nagellack - Top Coat Gel UV - Hard Top 7,2 ml - NÉONAIL Überlack Für Nägel - La...
4.80 gwiazdki | Uroda
sansei
#1 w kategorii Galaretka (Gelee)
SANSEI Götterspeise 350g bis zu 50 Portionen - Zuckerfrei, Glutenfrei, ohne Fett, keine Ko...
4.80 gwiazdki | Spożywcze
Gerlach 1760
#1 w kategorii Szklanki do wody (Wassergläser)
Gerlach 1760 Gläser Set 6 Stück 430 ml Trinkgläser Wassergläser Cocktailgläser Saftgläser ...
4.70 gwiazdki | Dom i kuchnia
HAMUR HOME
#1 w kategorii Sakiewki na pieluchy (Windelsäckchen)
HAMUR HOME Windeltasche Organizer und Kosmetiktasche 2in1 - Kleine Wickeltasche für Unterw...
4.60 gwiazdki | Dziecko
Ceba Baby
#1 w kategorii Podkładki do przewijania (Wickelauflagen)
Ceba Baby® weiche Wickelauflage 75x72 cm - Baby Wickelunterlage - Wickeltischauflage für J...
4.50 gwiazdki | Drogeria

Top 25 polskich marek FMCG na Amazon DE

Marki z największą liczbą produktów w bestsellerach. Szerokie portfolio w bestsellerach oznacza silną obecność handlową na rynku niemieckim.

#MarkaProduktówKategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingDepartamenty
1GiDeli122294.5337.8Spożywcze (98), Drogeria (22), Uroda (1), Zwierzęta (1)
2KADAX113584.2442.7Dom i kuchnia (113)
3Lionelo75334.2339.2Dziecko (55), Dom i kuchnia (16), Drogeria (4)
4lilawelt2467174.5345.3Dom i kuchnia (61), Spożywcze (6)
5NÉONAIL61264.3233.1Uroda (60), Drogeria (1)
6Malinowe58324.0553.8Spożywcze (55), Drogeria (3)
7Retoo57523.8047.2Dom i kuchnia (40), Zwierzęta (7), Drogeria (6), Dziecko (2), Uroda (2)
8Forte56184.1045.5Dom i kuchnia (56)
9Kinderkraft52174.2735.9Dziecko (40), Dom i kuchnia (12)
10Maverton46154.5252.6Dom i kuchnia (41), Dziecko (3), Uroda (2)
11SleepeSheep4644.8852.4Dziecko (27), Dom i kuchnia (14), Drogeria (5)
12Browin42264.2739.3Dom i kuchnia (27), Spożywcze (11), Drogeria (4)
13Krosno42194.6136.8Dom i kuchnia (42)
14MG Design41114.0824.7Dom i kuchnia (39), Zwierzęta (2)
15agdom24h_parts40154.4736.0Dom i kuchnia (28), Drogeria (10), Uroda (2)
16Amica39154.0148.2Dom i kuchnia (39)
17Netuno39144.5641.0Dom i kuchnia (39)
18START ENJOY THE RIDE34214.0343.1Zwierzęta (34)
19Mirjan2433134.3450.2Dom i kuchnia (33)
20OLIMP SPORT NUTRITION33204.2543.8Drogeria (33)
21Glasmark KROSNO 199232134.4140.8Dom i kuchnia (32)
22KOTARBAU32244.0251.3Dom i kuchnia (28), Zwierzęta (3), Drogeria (1)
23PartyDeco32194.2552.4Dom i kuchnia (23), Spożywcze (6), Drogeria (3)
24Hepatica32244.2839.4Drogeria (32)
25CAVADORE3144.2549.1Dom i kuchnia (31)

Najwyżej oceniane polskie marki

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki w bestsellerach (min. 5 ocenionych produktów).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1SleepeSheep4.8884652.4
2Bunzlauer keramik4.865562.2
3Targroch4.825761.4
4VICTORIA VYNN4.807746.6
5CREATIVE COOPER4.78111142.8
6AlcoFermBrew4.77162348.1
7Pinokio4.7761052.4
8Kwadron4.7671324.0
9Noir Handmade4.71101654.2
10FURNISTAR4.71111246.2
11POSH4.7071022.8
12Tropical4.708864.8
134FIZJO4.705542.6
14GTV4.705529.2
15GO ON!4.705544.8

Najlepiej rankingowane polskie marki

Średnia pozycja w rankingu bestsellerów (im niższa, tym wyższa pozycja w kategorii). Min. 5 produktów.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1Sonello5.7174.53
2LALILL7.62124.37
3Axer8.2264.32
4ZWIEGER haus & küche8.8364.62
5Tarczyński11.4584.05
6Crazy Pine13.0284.36
7cultured foods13.0163.98
8Moby-System13.65104.21
9idoneo linea16.0864.18
10botle16.2664.28
11TOP-200016.2154.44
12POKAR18.4154.46
13HouseVac18.9874.90
14KBBB19.2154.52
15Medi Partners19.52174.54

Liderzy w każdym departamencie

Top 5 polskich marek w każdej z 6 kategorii FMCG na Amazon DE.

Dom i kuchnia

2687 produktów | 679 marek
#MarkaProd.OcenaRanking
1KADAX1134.2442.7
2lilawelt24614.5343.8
3Forte564.1045.5
4Krosno424.6136.8
5Maverton414.5550.5

Drogeria

912 produktów | 327 marek
#MarkaProd.OcenaRanking
1OLIMP SPORT NUTRITION334.2543.8
2Hepatica324.2839.4
3Future of your pleasure Sensual294.0145.9
4SULPO284.0738.2
5Seni274.6151.2

Dziecko

496 produktów | 156 marek
#MarkaProd.OcenaRanking
1Lionelo554.2142.9
2Kinderkraft404.2635.0
3SleepeSheep274.6751.3
4Babylux164.5463.5
5Totsy Baby114.2923.3

Spożywcze

575 produktów | 171 marek
#MarkaProd.OcenaRanking
1GiDeli984.5737.5
2Malinowe554.0353.1
3Kuchnia zdrowia264.3040.2
4Mate Green134.3362.6
5MR FUDGESTO Artisan Delicacies134.0551.6

Uroda

345 produktów | 123 marek
#MarkaProd.OcenaRanking
1NÉONAIL604.3232.7
2EVELINE COSMETICS234.1543.7
3Semilac224.4055.8
4Ziaja114.2155.9
5CLARESA84.6259.1

Zwierzęta

337 produktów | 142 marek
#MarkaProd.OcenaRanking
1START ENJOY THE RIDE344.0343.1
2Happet214.2429.2
3DINGO GEAR WWW.DINGOGEAR.COM 1977164.3146.1
4Hundefreund114.3848.5
5Lovely DOG113.8735.0

Marki dywersyfikujące portfolio

Polskie marki obecne w wielu kategoriach FMCG jednocześnie - znak dojrzałości eksportowej.

#MarkaDepartamentówProduktów łącznieDepartamenty
1Retoo557Dom i kuchnia (40), Zwierzęta (7), Drogeria (6), Dziecko (2), Uroda (2)
2GiDeli4122Spożywcze (98), Drogeria (22), Uroda (1), Zwierzęta (1)
3AlcoFermBrew423Dom i kuchnia (12), Spożywcze (9), Drogeria (1), Dziecko (1)
4Ferocity418Dom i kuchnia (14), Dziecko (2), Drogeria (1), Zwierzęta (1)
5Medi Partners417Dziecko (9), Dom i kuchnia (4), Drogeria (3), Zwierzęta (1)
6IDEA HOME411Dom i kuchnia (6), Drogeria (3), Uroda (1), Zwierzęta (1)
7Lionelo375Dziecko (55), Dom i kuchnia (16), Drogeria (4)
8Maverton346Dom i kuchnia (41), Dziecko (3), Uroda (2)
9SleepeSheep346Dziecko (27), Dom i kuchnia (14), Drogeria (5)
10Browin342Dom i kuchnia (27), Spożywcze (11), Drogeria (4)
11agdom24h_parts340Dom i kuchnia (28), Drogeria (10), Uroda (2)
12KOTARBAU332Dom i kuchnia (28), Zwierzęta (3), Drogeria (1)
13PartyDeco332Dom i kuchnia (23), Spożywcze (6), Drogeria (3)
14SULPO330Drogeria (28), Dom i kuchnia (1), Uroda (1)
15EVELINE COSMETICS325Uroda (23), Dom i kuchnia (1), Drogeria (1)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich kategoriach liściowych 6 departamentów FMCG (dom i kuchnia, drogeria, spożywcze, dziecko, uroda, zwierzęta), stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling), rozpoznane po nazwach zagranicznych producentów w tytule.

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje. Kategorie Sport i Motoryzacja omawiamy w osobnych raportach.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.