Polskie marki na Amazon DE: Spożywcze

Część serii raportów EUBRAND o polskich markach na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki na Amazon DE - kategoria Spożywcze. Polska żywność na niemieckim Amazonie to zarówno producenci specjalizujący się w produktach regionalnych, jak i marki budujące szeroką ofertę spożywczą. Ten raport pokazuje, kto wygrywa w kategoriach spożywczych.
575polskich produktów
171polskich marek
171podkategorii z polską obecnością
23w top 3 swojej kategorii
78w top 10 swojej kategorii
4.28średnia ocena

TOP polskich bestsellerów - Spożywcze

Produkty polskich marek na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową. To realne bestsellery od producentów z ugruntowaną obecnością na rynku.

cultured foods
#1 w kategorii Ser na bazie roślin (Käse auf Pflanzenbasis)
Cultured Foods Veganer 3-er Set Veganes Mac And Cheese, Gouda Sauce, Cheddar Sauce, Laktos...
5.00 gwiazdki
PremiumPuree
#1 w kategorii Masy (Mousses)
Premium Fruchtpüree Schwarze Johannisbeere 1 kg – 90% Fruchtanteil – Intensiver Geschmack ...
5.00 gwiazdki
Maced
#1 w kategorii Sushi
Maced Sushi-Kaninchen und Fisch 500g
5.00 gwiazdki
sansei
#1 w kategorii Galaretka (Gelee)
SANSEI Götterspeise 350g bis zu 50 Portionen - Zuckerfrei, Glutenfrei, ohne Fett, keine Ko...
4.80 gwiazdki
Farma Białka
#1 w kategorii Białko (Eiweiß)
Farma Białka 100% Flüssiges eiweiß, Eiklar-flüssig, Hochwertiges Hühnereiweiß für eine eiw...
4.60 gwiazdki
POSH
#1 w kategorii liście laurowe (Lorbeerblätter)
POSH Lorbeerblätter Getrocknet 1kg - Echter Lorbeer für Fleischgerichte, Konserven und Sau...
4.40 gwiazdki
GiDeli
#2 w kategorii Fasola nerkowata (Kidneybohnen)
GiDeli Kidneybohnen Getrocknet 10 kg im Eimer - Rote Bohnen - Veganes Protein, hoher Balla...
5.00 gwiazdki
IGART
#2 w kategorii Koper (Dill)
IGART FOOD&WOOD Dill getrocknet, Aromatische Kräuter für Gerichte, Dill Dried, Natur getro...
5.00 gwiazdki
feel fit
#3 w kategorii Chleb i bagietki serowe (Brot- & Käsestangen)
Feel FIT Protein nut & mini grissini, leckeren Haselnuss-Kakao-Creme und 7 knusprigen Brot...
4.20 gwiazdki

Top 25 polskich marek - Spożywcze

Marki uszeregowane wg liczby produktów obecnych w bestsellerach Amazon.de w tym departamencie. Kolumna „Główna podkategoria” pokazuje, w której kategorii liściowej marka ma największą obecność.

#MarkaProduktówPodkategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingGłówna podkategoria
1GiDeli98234.5737.5Sól himalajska różowa (Himalayasalz rosa) (13)
2Malinowe55294.0353.1Orzechy brazylijskie (Paranusskerne) (10)
3Kuchnia zdrowia26214.3040.2Kasza gryczana (Buchweizen) (2)
4Mate Green1314.3362.6Herbata mate (Mate-Tee) (13)
5MR FUDGESTO Artisan Delicacies1314.0551.6Fudge (13)
6DTP-SOFT1254.6454.8Soda (Natron) (5)
7Browin1164.3239.6Drożdże suszone (Trockenhefe) (5)
8AlcoFermBrew954.6377.9Drożdże (Nährhefe) (5)
9IGART954.5636.7Morwy (Maulbeeren) (5)
10BIO PLANET874.0945.2Soba (2)
11POSH824.7720.1liście laurowe (Lorbeerblätter) (5)
12SUPER FUDGiO813.3455.9Fudge (8)
13Tarczyński814.0511.4Cabanossi (8)
14Bite & Delight742.6770.3Fasola sojowa (Sojabohnen) (3)
15eHonigwein.de Premium Quality743.0070.7Miód pitny (Honigwein) (4)
16Verde mate714.3462.1Herbata mate (Mate-Tee) (7)
17cultured foods613.9813.0Ser na bazie roślin (Käse auf Pflanzenbasis) (6)
18Kujawski614.6732.5Rzepak (Raps) (6)
19lilawelt24644.5061.0Drożdże (Nährhefe) (2)
20molecula molecula Molekularna Fabryka Samku614.3250.8Bubble Tea (6)
21PartyDeco624.1270.7Jadalne dekoracje do ciast (Essbare Kuchendekorationen) (5)
22Shipsy644.4876.5Cukierki (Kaubonbons) (3)
23Targroch664.7857.8Proso (Fingerhirse) (1)
24Bazko523.6222.0Lody gofrowe (Waffeleis) (3)
25Diet-Food554.1268.0Makaron jajeczny (Eiernudeln) (1)

Najwyżej oceniane polskie marki w tej kategorii

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki obecnych w bestsellerach (min. 3 ocenione produkty).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1Delecta4.803456.2
2sansei4.80345.5
3Targroch4.784657.8
4POSH4.776820.1
5Kujawski4.673632.5
6DTP-SOFT4.6491254.8
7AlcoFermBrew4.636977.9
8Hecadi4.604444.0
9GiDeli4.57569837.5
10GO ON!4.573329.3
11IGART4.569936.7
12Moya Matcha4.533356.7
13PACHAMAMA4.533354.7
14ZIVELA4.534473.5
15lilawelt244.505661.0

Najlepiej rankingowane polskie marki w tej kategorii

Średnia pozycja w bestsellerach kategorii liściowych (im niższa, tym wyższa pozycja). Min. 3 produkty.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1sansei5.5144.80
2M&M'S9.0434.23
3Lunar Fox9.3633.00
4Tarczyński11.4584.05
5cultured foods13.0163.98
6THE CASTLE OF FLAVOR13.2143.70
7Food Colours16.3634.45
8POSH20.1184.77
9Bazko22.0453.62
10TOLA24.2251.00
11Prymat27.033-
12GO ON!29.31334.57
13PremiumPuree30.3134.95
14Kujawski32.51764.67
15IGART36.7294.56

Najsilniejsze podkategorie polskich marek

Kategorie liściowe Amazon.de, w których polskie marki mają największą obecność (liczba produktów). Kolumna „Najlepszy ranking” pokazuje najwyższą pozycję polskiego produktu w danej podkategorii.

#PodkategoriaPolskich produktówMarekŚrednia ocenaNajlepszy ranking
1Herbata mate (Mate-Tee)2764.37#16 (Mate Green)
2Fudge2443.84#3 (SUPER FUDGiO)
3Fasola nerkowata (Kidneybohnen)1964.88#2 (GiDeli)
4Ciecierzyca (Kichererbsen)1654.93#5 (GiDeli)
5Soda (Natron)1664.56#6 (GiDeli)
6Drożdże (Nährhefe)1584.82#32 (Kuchnia zdrowia)
7Sól himalajska różowa (Himalayasalz rosa)1314.41#5 (GiDeli)
8Mieszanka studencka (Studentenfutter)1333.93#7 (GiDeli)
9Orzechy brazylijskie (Paranusskerne)1233.62#17 (Kuchnia zdrowia)
10Cabanossi1144.05#5 (Tarczyński)
11Drożdże suszone (Trockenhefe)1044.56#27 (Alcotec)
12Groszek (Erbsen)1025.00#2 (GiDeli)
13Orzechy pekan (Pekannüsse)1044.57#15 (GiDeli)
14Rzepak (Raps)1043.80#17 (Kujawski)
15Bulgur974.92#12 (Malinowe)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich 171 kategoriach liściowych departamentu Spożywcze, stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling).

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.