Polskie marki na Amazon DE: Dom i kuchnia

Część serii raportów EUBRAND o polskich markach na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki na Amazon DE - kategoria Dom i kuchnia. Polskie marki AGD i wyposażenia domu od lat budują pozycję na rynku niemieckim. Producenci mebli, akcesoriów kuchennych, szkła i ceramiki należą do najsilniejszej grupy polskich eksporterów obecnych w bestsellerach Amazon.de.
2 687polskich produktów
679polskich marek
818podkategorii z polską obecnością
113w top 3 swojej kategorii
349w top 10 swojej kategorii
4.29średnia ocena

TOP polskich bestsellerów - Dom i kuchnia

Produkty polskich marek na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową. To realne bestsellery od producentów z ugruntowaną obecnością na rynku.

Arco
#1 w kategorii Wstępnie przycięte filce (Vorgeschnittene Filze)
Filzmatte 7 mm - Filz Meterware 70 x 25 cm - extra dicht aus Polyester Filz 700 g/m2 - Rob...
5.00 gwiazdki
Kwadron
#1 w kategorii Igły (Nadeln)
Kwadron - Tattoo Nadeln Set Cartridges 20 Stück #10 0.30mm Round Liner - Long Taper, 30/5R...
5.00 gwiazdki
Gerlach 1760
#1 w kategorii Szklanki do wody (Wassergläser)
Gerlach 1760 Gläser Set 6 Stück 430 ml Trinkgläser Wassergläser Cocktailgläser Saftgläser ...
4.70 gwiazdki
agdom24h_parts
#1 w kategorii Akcesoria do podgrzewaczy wody (Zubehör für Heißwasserspender)
2x Kalk- und Wasserfilter, Sieb für Wasserkocher kompatibel mit Philips Daily Collection H...
4.60 gwiazdki
Browin
#1 w kategorii Fermentatory (Gärspunde)
Browin 401001 Hefenährsalz,Nährsalz für Weinhefe, Nährsalz für Wein, mineralisches Nährsal...
4.60 gwiazdki
IDEA HOME
#1 w kategorii Wkłady do kleju na gorąco (Heißklebepatronen)
IDEA HOME Heißklebestifte, 100 x 7 mm, transparent, Universal, für Heißklebepistole, ideal...
4.60 gwiazdki
KBBB
#1 w kategorii Produkcja pasów (Gürtelherstellung)
KBBB Gurtband 2m oder 5m lang – 50 Farben Breiten: 10mm 15mm 20mm 25mm 30mm 40mm 50mm Poly...
4.60 gwiazdki
lilawelt24
#1 w kategorii Butelki koszykowe (Korbflaschen)
lilawelt24 5 L Glasballon mit Schraubverschluss und Henkel – Glasflasche für Wasser, Wein,...
4.60 gwiazdki
Maverton
#1 w kategorii kubki do piwa (Bierkrüge)
Maverton Bierkrug mit Gravur - Personalisierte Geschenke für Männer - 500 ml - Geburtstags...
4.60 gwiazdki
RAGO
#1 w kategorii Talerze do zupy i miski z rantem (Suppenteller & Suppenschalen mit Rand)
RAGO® Suppenteller 500ml Suppenschüssel Mehrweg 50 Stück I Plastikschalen I Suppenschalen ...
4.60 gwiazdki
TOP-2000
#1 w kategorii Papier krepy (Krepppapier)
Krepppapier 25x200 cm Crepepapier für Handwerke, Kräuselpapier zur Dekoration, Schulpapier...
4.60 gwiazdki
Muralo
#1 w kategorii Końce głowy (Kopfenden)
Muralo Samt Wandkissen Stoff Polsterpaneel Schlafzimmer Wohnzimmer Bett Wandpolster Bettko...
4.50 gwiazdki

Top 25 polskich marek - Dom i kuchnia

Marki uszeregowane wg liczby produktów obecnych w bestsellerach Amazon.de w tym departamencie. Kolumna „Główna podkategoria” pokazuje, w której kategorii liściowej marka ma największą obecność.

#MarkaProduktówPodkategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingGłówna podkategoria
1KADAX113584.2442.7Pokrywki do garnków (Topfdeckel) (12)
2lilawelt2461134.5343.8Butelki koszykowe (Korbflaschen) (30)
3Forte56184.1045.5Szafy na ubrania (Kleiderschränke) (14)
4Krosno42194.6136.8Kieliszki do wina i szampana (Wein- & Champagnergläser) (7)
5Maverton41124.5550.5Karafki do sznapsa (Schnappsdekanter) (13)
6Retoo40373.7744.9Wózki do przechowywania (Aufbewahrungswagen) (2)
7Amica39154.0148.2Wina do zabudowy (Einbauweinschränke) (6)
8MG Design3994.0724.6Poduszki dekoracyjne (Paradekissen) (28)
9Netuno39144.5641.0Kartony na mapy (Kartenkartons) (13)
10Mirjan2433134.3450.2Zestawy wypoczynkowe (Sofagarnituren) (9)
11Glasmark KROSNO 199232134.4140.8Miski do lodu (Eisschalen) (9)
12CAVADORE3144.2549.1Zestawy wypoczynkowe (Sofagarnituren) (27)
13agdom24h_parts28124.5035.8Zbiorniki na wodę (Wassertanks) (7)
14KOTARBAU28214.1255.1Lampy olejowe (Öllampen) (4)
15Stella Trading28113.7440.5Szafy na ubrania (Kleiderschränke) (6)
16Browin27164.3838.1Uchwyt na szynkę (Schinkenhalter) (5)
17Jan Nowak26104.2344.9Szafki na dokumenty z wysuwem pionowym (Aktenschränke mit Vertikalauszug) (8)
18LEHMANN26134.1637.3Maszyny do wyrabiania i mieszania (Knet- & Rührmaschinen) (4)
19ADLER EUROPE24204.1755.3Elektroniczne młynki tarczowe (Elektrische Scheibenmühlen) (2)
20k koma2343.7558.5Ławki i grupy kątowe (Bänke & Eckbankgruppen) (20)
21MEBLINI2344.6348.8Stelaże do łóżek kontynentalnych (Boxspring-Untergestelle) (10)
22PartyDeco23164.2546.0Pudełka na mapy (Kartenboxen) (3)
23sunnypillow2274.5534.9Krzesła i fotele (Stühle & Sessel) (15)
24KS Handel 242074.1851.8Firany balonowe (Ballon-Vorhänge) (8)
25KARL HAUSMANN18104.2759.0Zestawy garnków (Topfsets) (6)

Najwyżej oceniane polskie marki w tej kategorii

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki obecnych w bestsellerach (min. 3 ocenione produkty).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1Kwadron5.004628.5
2JKG Meble5.003477.2
3SleepeSheep5.0031447.3
4HouseVac4.903718.9
5Metdrew4.903343.0
6ULTRADESK4.873333.0
7AlcoFermBrew4.8791221.3
8Bunzlauer keramik4.865562.2
9nana shop4.833341.3
10CREATIVE COOPER4.78111142.8
11Bobbiny4.773332.7
12Potenza4.754448.0
13FURNISTAR4.71111246.2
14Konzept 114.703353.3
15Schuette4.703463.0

Najlepiej rankingowane polskie marki w tej kategorii

Średnia pozycja w bestsellerach kategorii liściowych (im niższa, tym wyższa pozycja). Min. 3 produkty.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1Sonello5.7174.53
2Axer8.2264.32
3ZWIEGER haus & küche8.8364.62
4Medi Partners9.5244.62
5idoneo linea16.0864.18
6botle16.2664.28
7TOP-200016.2154.44
8Crazy Pine17.0244.38
9Leather Expert17.7334.50
10POKAR18.4154.46
11Wooden World18.5243.77
12HouseVac18.9874.90
13KBBB19.2154.52
14AlcoFermBrew21.32124.87
15BlendyGo22.61154.30

Najsilniejsze podkategorie polskich marek

Kategorie liściowe Amazon.de, w których polskie marki mają największą obecność (liczba produktów). Kolumna „Najlepszy ranking” pokazuje najwyższą pozycję polskiego produktu w danej podkategorii.

#PodkategoriaPolskich produktówMarekŚrednia ocenaNajlepszy ranking
1Łóżka kontynentalne (Boxspringbetten)55144.33#1 (Sofnet)
2Butelki koszykowe (Korbflaschen)47134.46#1 (lilawelt24)
3Zestawy wypoczynkowe (Sofagarnituren)45104.27#2 (Imebel)
4Szafy na ubrania (Kleiderschränke)3893.89#1 (AKORD)
5Krzesła i fotele (Stühle & Sessel)36134.51#1 (POKAR)
6Ławki i grupy kątowe (Bänke & Eckbankgruppen)3674.06#3 (FURNISTAR)
7Gniazda dla niemowląt (Babynester)3494.41#1 (Totsy Baby)
8Zestawy do salonu (Wohnzimmersets)31134.06#1 (Komodee)
9Poduszki dekoracyjne (Paradekissen)2814.30#4 (MG Design)
10Zbiorniki fermentacyjne (Gärbehälter)2684.46#5 (lilawelt24)
11Stelaże do łóżek kontynentalnych (Boxspring-Untergestelle)25104.44#9 (Forte)
12Ściany mieszkalne (Wohnwände)23104.05#3 (Forte)
13Szafki na sprzęt (Barschränke)1964.75#2 (CREATIVE COOPER)
14Pokrowce na poduszki dekoracyjne (Zierkissenhüllen)1854.55#6 (Carbotex)
15Tekstylia (Textilien)1674.55#5 (TAPHICEROS)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich 818 kategoriach liściowych departamentu Dom i kuchnia, stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling).

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.