Polskie marki na Amazon DE: Motoryzacja

Część serii raportów EUBRAND o polskich markach na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki na Amazon DE - kategoria Motoryzacja. Motoryzacja to jeden z najsilniejszych segmentów polskiego eksportu na Amazon DE. Producenci części zamiennych, układów wydechowych, elektroniki samochodowej i akcesoriów warsztatowych zajmują w niemieckich bestsellerach wyjątkowo dużo miejsc - to jeden z najliczniej reprezentowanych segmentów polskiego eksportu w niemieckich bestsellerach.
2 204polskich produktów
335polskich marek
590podkategorii z polską obecnością
72w top 3 swojej kategorii
283w top 10 swojej kategorii
4.30średnia ocena

TOP polskich bestsellerów - Motoryzacja

Produkty polskich marek na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową. To realne bestsellery od producentów z ugruntowaną obecnością na rynku.

FMIC.EU PERFORMANCE
#1 w kategorii Zestawy do montażu katalizatorów (Katalysatoren-Einbausets)
fmic.eu PERFORMANCE DPF-Filter Ersatz für Audi A6 C6 2.7 3.0 TDI
5.00 gwiazdki
NTY
#1 w kategorii Przełączniki termostatyczne (Thermostatschalter)
NTY Thermostat Kühlmittel passend für C2 C3 Nemo 1007 206 207
5.00 gwiazdki
TODO
#1 w kategorii Skarpetki (Socken)
TODO Motorrad Socken Lang Herren und Damen Motorradstrümpfe Schwarz (41-43)
4.70 gwiazdki
SHIMA
#1 w kategorii Czapki ochronne (Sturmhauben)
SHIMA X-Comfort Sturmhaube Motorrad Damen Herren Balaclava Sommer Winter Haube Unter Helm ...
4.60 gwiazdki
febi bilstein
#1 w kategorii Korek do napełniania oleju (Öleinfülldeckel)
febi bilstein 02113 Öleinfülldeckel, 1 Stück
4.50 gwiazdki
CHROMEMASTER
#1 w kategorii Ochrona przed kamieniami (Steinschlagschutz)
CHROMEMASTER | Auto Zubehör; Steinschlagschutz; Motorhaubenabdeckung Kompatibel mit Ford T...
4.40 gwiazdki
HS
#1 w kategorii Zestawy naprawcze reflektorów (Scheinwerfer-Reparatursets)
HS® Scheinwerfer Aufbereitungs Set - Auto Scheinwerfer Polierset für matte & blinde Schein...
4.40 gwiazdki
StandHeiz
#1 w kategorii Podgrzewacze wody (Wasserheizgeräte)
Durchlauferhitzer 6L, 12 kW Propan Butan Gas LPG Boiler – tragbarer Warmwasserbereiter für...
4.40 gwiazdki
WESEM
#1 w kategorii Zespoły reflektorów (Scheinwerfer-Baugruppen)
2x Scheinwerfer Fernlicht Abblendlicht H4 172x142 Traktor Zetor Atlas
4.30 gwiazdki
FAST
#2 w kategorii Samochód (Auto)
FAST Zierblende, Räder FT92111
5.00 gwiazdki
UNITRAILER
#2 w kategorii Felgi (Felgen)
Stahlfelge für UNITRAILER Anhänger schwarz 5,5Jx14 H2 5x112 ET30 – 14 Zoll Stahlfelge mit ...
5.00 gwiazdki
AUTO-PLAST PRODUKT
#2 w kategorii Materiały ścierne (Schleifmaterialien)
APP WS 222 - Schleifvlies-Pads, 10er-Set, 150 x 230 mm, grau | Schleifvlies für Metall, Ho...
4.60 gwiazdki

Top 25 polskich marek - Motoryzacja

Marki uszeregowane wg liczby produktów obecnych w bestsellerach Amazon.de w tym departamencie. Kolumna „Główna podkategoria” pokazuje, w której kategorii liściowej marka ma największą obecność.

#MarkaProduktówPodkategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingGłówna podkategoria
1NTY2141144.3944.9Temperatura (Temperatur) (12)
2easyparts13964.0546.7Progi (Schweller) (80)
3MAXGEAR75564.2353.3Dźwignie (Spannhebel) (6)
4BLIC72193.9953.7Zderzaki (Frontschürzen) (25)
5Ferroz6664.5042.7Układy wydechowe (Auspuffanlagen) (36)
6MOTOS6574.1347.0Deflektory szyby tylnej (Heckscheibe Winddeflektoren) (25)
7REBELHORN50124.5034.7Bielizna (Baselayer) (26)
8POLMO4454.3446.7Tłumiki średniego zakresu (Mittelschalldämpfer) (24)
9Stix44194.4741.8Środki czyszczące (Reifenwuchtmaschinen) (10)
10F-CORE4173.7943.4Stoły (Tische) (23)
11ChipPower3913.5659.7Chiptuning (39)
12UNITRAILER38164.5054.7Felgi (Felgen) (10)
13CHROMEMASTER34134.3751.8Ochrona przed kamieniami (Steinschlagschutz) (10)
14Custom Color3424.8047.7Lakierowanie nadwozia (Karosserielackierung) (33)
15FA13484.5758.4Zestawy montażowe tłumików (Schaldämpfer-Montagesets) (11)
16K234234.4041.9Farby do zacisków hamulcowych (Bremssattellacke) (4)
17Thermo Tec31154.8743.6Druk wysokotłoczony (Hoch-Tiefdruck) (7)
18Matel Service2854.0149.7lustra i ramiona luster (Spiegel & Spiegelarme) (19)
19MelTruck28124.3639.8lustra i ramiona luster (Spiegel & Spiegelarme) (13)
20Retoo28233.8950.9Transmiter FM (FM-Transmitter) (4)
21VINI28244.9047.3Gniazda montażowe (Befestigungsbuchsen) (3)
22SHIMA2584.1725.1Jednoczęściowe zestawy (Einteilige Kombinationen) (12)
23FMIC.EU PERFORMANCE2484.1629.1Zawory (Umlenkventile) (10)
24TEDGUM2184.3956.9Gniazda montażowe (Befestigungsbuchsen) (6)
25Vroomer2014.4559.4Szyby rozpraszające (Streuscheiben) (20)

Najwyżej oceniane polskie marki w tej kategorii

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki obecnych w bestsellerach (min. 3 ocenione produkty).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1VINI4.90132847.3
2Thermo Tec4.87103143.6
3EinParts4.873649.8
4Domar4.833341.7
5Custom Color4.8053447.7
6IZAWIT4.8031129.5
7AMIO4.765853.8
8ADBL4.75151557.1
9ACAUTO4.754930.6
10ABM enjoy the silence4.736614.7
11Turborury4.7171140.1
12FILTRON4.703327.3
13GiDeli4.7081436.6
14LINMOT4.673562.2
15TODO4.67338.7

Najlepiej rankingowane polskie marki w tej kategorii

Średnia pozycja w bestsellerach kategorii liściowych (im niższa, tym wyższa pozycja). Min. 3 produkty.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1FrostMEISTER5.7434.33
2Fristom8.5244.60
3TODO8.7134.67
4BSD11.6154.65
5ADGO13.71133.87
6ABM enjoy the silence14.7764.73
7HS15.0134.40
8Ozdowski For Farming17.2295.00
9WESEM24.5144.45
10SHIMA25.11254.17
11StandHeiz25.6154.22
12FILTRON27.3934.70
13AS28.8844.85
14FMIC.EU PERFORMANCE29.11244.16
15Clima Set29.55113.99

Najsilniejsze podkategorie polskich marek

Kategorie liściowe Amazon.de, w których polskie marki mają największą obecność (liczba produktów). Kolumna „Najlepszy ranking” pokazuje najwyższą pozycję polskiego produktu w danej podkategorii.

#PodkategoriaPolskich produktówMarekŚrednia ocenaNajlepszy ranking
1Progi (Schweller)8124.00#2 (easyparts)
2Olej do klimatyzacji (Klimaanlagenöle)51134.16#3 (KÄLTEPRO)
3blacha podłogowa (Bodenblech)503-#1 (easyparts)
4Układy wydechowe (Auspuffanlagen)4634.45#1 (Ferroz)
5Tłumiki średniego zakresu (Mittelschalldämpfer)4664.44#2 (IZAWIT)
6lustra i ramiona luster (Spiegel & Spiegelarme)4064.22#1 (KOTARBAU)
7Chiptuning3913.56#18 (ChipPower)
8Lakierowanie nadwozia (Karosserielackierung)3424.83#1 (Plasti Dip)
9Deflektory szyby tylnej (Heckscheibe Winddeflektoren)2934.27#1 (MOTOS)
10Zderzaki (Frontschürzen)2843.80#4 (BLIC)
11Zestawy montażowe tłumików (Schaldämpfer-Montagesets)2744.33#1 (Ferroz)
12Bielizna (Baselayer)2614.63#3 (REBELHORN)
13Szyby rozpraszające (Streuscheiben)2444.49#12 (Vroomer)
14Ochrona bagażnika (Kofferraumschutz)2434.31#6 (MOTOS)
15Stoły (Tische)2313.80#6 (F-CORE)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich 590 kategoriach liściowych departamentu Motoryzacja, stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling).

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.