Polskie marki na Amazon DE: Drogeria

Część serii raportów EUBRAND o polskich markach na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki na Amazon DE - kategoria Drogeria. Polska branża chemii gospodarczej, kosmetyki aptecznej i suplementów coraz skuteczniej zdobywa klienta w Niemczech. Bestsellery Amazon.de pokazują, że rodzime marki znajdują swoich kupujących także w wymagającej kategorii drogeria.
912polskich produktów
327polskich marek
368podkategorii z polską obecnością
22w top 3 swojej kategorii
90w top 10 swojej kategorii
4.23średnia ocena

TOP polskich bestsellerów - Drogeria

Produkty polskich marek na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową. To realne bestsellery od producentów z ugruntowaną obecnością na rynku.

MiL4
#1 w kategorii Sole (Salze)
2 kunst x100 x5 ml Einzelampullen NaCl 0,9% - Sterile isotonische Kochsalzlösung, für Nase...
4.90 gwiazdki
HAMUR HOME
#1 w kategorii Sakiewki na pieluchy (Windelsäckchen)
HAMUR HOME Windeltasche Organizer und Kosmetiktasche 2in1 - Kleine Wickeltasche für Unterw...
4.60 gwiazdki
Ceba Baby
#1 w kategorii Podkładki do przewijania (Wickelauflagen)
Ceba Baby® weiche Wickelauflage 75x72 cm - Baby Wickelunterlage - Wickeltischauflage für J...
4.50 gwiazdki
Trendmobil
#1 w kategorii Fotele toaletowe (Toilettenstühle)
Fahrbarer Toilettenstuhl Nachtstuhl TSF von Trendmobil auf Rollen NEU für die professionel...
4.50 gwiazdki
Amilian
#1 w kategorii Mikrofale do podgrzewania plastrów (Mikrowellenfähige Wärmepflaster)
Kirschkernkissen Mikrowelle 55x20 cm - Körnerkissen Nacken Schulter - Wärmekissen Mikrowel...
4.40 gwiazdki
Totsy Baby
#1 w kategorii Wielorazowa podkładka do przewijania (Wiederverwendbare Wickelauflage)
Wickelauflage Wickelunterlage abwaschbar und wasserdicht 85x72 cm - Wickelmatte zum Aufleg...
4.40 gwiazdki
EkaMedica
#1 w kategorii Noni
100% Noni Saft Noni Juice Eka Medica 500 ml
4.20 gwiazdki
Hammer H
#1 w kategorii Telefony dla seniorów (Seniorentelefone)
Tastentelefon Hammer 6 LTE Military Edition, großer Akku 2500mah bis zu 7 Tage Standby, Ta...
4.00 gwiazdki
Bio Medical Pharma
#2 w kategorii Kurkumin
Kurkuma Kapseln Hochdosiert – 185x Höhere Bioverfügbarkeit – Mizellares Curcumin NovaSOL –...
4.60 gwiazdki
Medi Partners
#2 w kategorii Poduszki grzewcze (Wärmekissen)
Medi Partners Kirschkernkissen Mikrowelle 20x25cm Körnerkissen groß Wärmekissen 500g Recht...
4.50 gwiazdki
Hylat Baby
#2 w kategorii Misy do prania (Waschschüsseln)
Hylat Baby Waschschüssel Baby für Wickeltisch, 3 Kammern, zum leichten Babywaschen ab 0 Mo...
4.40 gwiazdki
Seni
#3 w kategorii Spodnie ochronne i bielizna (Schutzhosen & Unterwäsche)
Seni Active Classic Extra Large (XL) 3 x 30 Stück
4.70 gwiazdki

Top 25 polskich marek - Drogeria

Marki uszeregowane wg liczby produktów obecnych w bestsellerach Amazon.de w tym departamencie. Kolumna „Główna podkategoria” pokazuje, w której kategorii liściowej marka ma największą obecność.

#MarkaProduktówPodkategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingGłówna podkategoria
1OLIMP SPORT NUTRITION33204.2543.8Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) (Verzweigtkettige Aminosäuren (BCAA)) (5)
2Hepatica32244.2839.4Kwercetyna (Quercetin) (4)
3Future of your pleasure Sensual29134.0145.9Flogger (8)
4SULPO2864.0738.2Podkładki do butów (Schuhpads) (9)
5Seni2794.6151.2Wkładki, wkładki higieniczne (Einlagen, Hygieneeinlagen) (8)
6GiDeli2244.3837.5Kwas cytrynowy (Citronensäure) (8)
7Antar1793.8956.4wózki inwalidzkie z napędem (Rollstühle mit Selbstantrieb) (5)
8Medfuture15133.9746.1Witamina K (Vitamin K) (2)
9Noir Handmade1574.6853.2Catsuity i legginsy (Catsuits & Leggings) (5)
10Teckmedi15143.9550.5Poręcze do wanien (Badewannengeländer) (2)
11Aliness14124.5146.5Gotu Kola (2)
12Herbagarten14113.6723.7wzdęcia (Blähungen) (3)
13Bella Baby Happy1294.2347.0Pieluchy (Babywindeln) (3)
14agdom24h_parts1024.4434.4Grzebienie do strzyżenia (Trimmer- & Scherkämme) (5)
15SOWELO10104.0645.6Acetyl-L-karnityna (Acetyl-L-Carnitin) (1)
16Forest Vitamin984.4655.3Garcinia Cambogia (2)
17HABYS944.5043.1rolki i poduszki (Rollen & Polster) (5)
18regalik933.9543.3Stoły i komody do przewijania (Wickeltische & -kommoden) (6)
19Vitaler's994.4640.0Andrographis Paniculata (1)
20Bella844.6065.9podpaski (Binden) (5)
21Ceba Baby824.5428.9Podkładki do przewijania (Wickelauflagen) (7)
22Intenson844.1462.8Białka konopne (Hanfproteine) (4)
23Lymeherbs844.6836.8Andrographis Paniculata (4)
24Obsessive844.0360.2Gorsety i biustonosze (Korsagen & Bustiers) (3)
25OSAVI864.6047.0bioflawonoidy (Bioflavonoide) (2)

Najwyżej oceniane polskie marki w tej kategorii

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki obecnych w bestsellerach (min. 3 ocenione produkty).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1Slickhaven4.804472.5
2Cleanic4.733366.7
3Noir Handmade4.6891553.2
4Lymeherbs4.684836.8
5notlok Safety Work4.673360.0
6PAW Decor Collection4.636620.5
7Helikon-Tex4.633342.0
8Sensei4.633355.3
94FIZJO4.624435.0
10DTP-SOFT4.625756.0
11Seni4.61272751.2
12OSAVI4.607847.0
13Bella4.608865.9
14INSPORT Nutrition4.585654.8
15Kuchnia zdrowia4.573346.0

Najlepiej rankingowane polskie marki w tej kategorii

Średnia pozycja w bestsellerach kategorii liściowych (im niższa, tym wyższa pozycja). Min. 3 produkty.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1Medi Partners4.0234.50
2LALILL8.3634.23
3Kwadron20.11074.43
4PAW Decor Collection20.5464.63
5Kindii20.7634.45
6Hammer H21.3133.80
7Herbagarten23.71143.67
8Totsy Baby24.4174.33
9Hylat Baby25.0274.39
10EkaMedica28.0133.93
11Bio Medical Pharma28.8264.50
12Ceba Baby28.9184.54
13Nature Diet29.8964.48
14Hi Tec Nutrition31.51544.40
15agdom24h_parts34.413104.44

Najsilniejsze podkategorie polskich marek

Kategorie liściowe Amazon.de, w których polskie marki mają największą obecność (liczba produktów). Kolumna „Najlepszy ranking” pokazuje najwyższą pozycję polskiego produktu w danej podkategorii.

#PodkategoriaPolskich produktówMarekŚrednia ocenaNajlepszy ranking
1Podkładki do przewijania (Wickelauflagen)1974.49#1 (Ceba Baby)
2Kwas cytrynowy (Citronensäure)1454.69#3 (GiDeli)
3Nasiona lnu (Leinsamen)1244.18#20 (GiDeli)
4Ortopedyczne (Orthopädisch)1134.25#10 (SULPO)
5Poduszki na pięty (Fersenpolster)1034.18#9 (Kaps)
6Sód (Natrium)1084.29#8 (OstroVit)
7Wkładki, wkładki higieniczne (Einlagen, Hygieneeinlagen)924.53#58 (Seni)
8Patyczki, podkładki i kulki (Wattestäbchen, -pads & -bällchen)974.46#6 (Kindii)
9Sól do sauny (Sauna Salz)944.41#7 (SUPERBUTELKI.PL)
10Głogi (Weißdorne)974.33#8 (Medfuture)
11Serwetki (Servietten)924.61#4 (PAW Decor Collection)
12Podkładki do butów (Schuhpads)913.91#11 (SULPO)
13Gotu Kola874.10#8 (Hepatica)
14Podkładki do przewijania w podróży (Wickelunterlagen für Unterwegs)874.10#3 (Totsy Baby)
15Zestawy pończoch (Strumpfsets)844.24#17 (Ballerina)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich 368 kategoriach liściowych departamentu Drogeria, stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling).

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.