Polskie marki na Amazon DE: Dziecko

Część serii raportów EUBRAND o polskich markach na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki na Amazon DE - kategoria Dziecko. Polskie marki dziecięce - od wózków i fotelików po zabawki i akcesoria - są jednym z najsilniejszych segmentów eksportowych. Lionelo, Kinderkraft i kolejni producenci regularnie pojawiają się w czołówce kategorii dla dziecka na Amazon DE.
496polskich produktów
156polskich marek
137podkategorii z polską obecnością
20w top 3 swojej kategorii
62w top 10 swojej kategorii
4.30średnia ocena

TOP polskich bestsellerów - Dziecko

Produkty polskich marek na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową. To realne bestsellery od producentów z ugruntowaną obecnością na rynku.

Hoffenbach
#1 w kategorii Przedłużki do siatek ochronnych (Verlängerungen für Schutzgitter)
Hoffenbach 4X Wandschutz Pads für Treppengitter & Türschutzgitter – Rechteckige Schutzpads...
4.60 gwiazdki
HAMUR HOME
#1 w kategorii Sakiewki na pieluchy (Windelsäckchen)
HAMUR HOME Windeltasche Organizer und Kosmetiktasche 2in1 - Kleine Wickeltasche für Unterw...
4.60 gwiazdki
Kinderkraft
#1 w kategorii Wagi (Wiegen)
kk Kinderkraft Kinderkraft Kinderbett 3 in 1 lOVI, Kinderreisebett, Stubenwagen, Babywiege...
4.40 gwiazdki
Totsy Baby
#1 w kategorii Gniazda dla niemowląt (Babynester)
Babynest Neugeborene Nestchen Baby 50x90cm - Kokon Handmade zweiseitig aus Baumwolle Waffe...
4.40 gwiazdki
Lionelo
#1 w kategorii Podgrzewacze do tkanin (Tuchwärmer)
Lionelo BABYBLISS 20W Wärmegerät für Feuchttücher und kleine Handtücher 20 W für Babys, ei...
4.30 gwiazdki
Amilian
#2 w kategorii Poduszki do karmienia (Stillkissen)
Amilian Stillkissen XXL 170 cm – Seitenschläferkissen für Schwangerschaft & Stillzeit – La...
4.60 gwiazdki
Medi Partners
#2 w kategorii Koce do owinięcia (Einschlagdecken)
Medi Partners Einschlagdecke Baby Babyschale 100% Baumwolle für Sommer 85x85cm Kinderwagen...
4.60 gwiazdki
Crazy Pine
#2 w kategorii Łóżeczka dla małych dzieci (Kleinkindbetten)
Crazy Pine Kinderbett 120x200 cm – Massives Montessori Bodenbett aus Holz mit Rausfallschu...
4.40 gwiazdki
Hylat Baby
#2 w kategorii Misy do prania (Waschschüsseln)
Hylat Baby Waschschüssel Baby für Wickeltisch, 3 Kammern, zum leichten Babywaschen ab 0 Mo...
4.40 gwiazdki
DROMADER
#3 w kategorii Plecaki turystyczne (Wanderrucksäcke)
Dromader Kraxe Kindertrage bis 22kg - Baby Rückentrage Wandern mit Sonnendach Regenschutz ...
4.60 gwiazdki
WunderHippo
#3 w kategorii Zamek do szafy (Schrank-Schloss)
WunderHippo Magnetische Kindersicherung 12 Schlösser + 3 Schlüssel – Unsichtbarer Magnetve...
4.50 gwiazdki

Top 25 polskich marek - Dziecko

Marki uszeregowane wg liczby produktów obecnych w bestsellerach Amazon.de w tym departamencie. Kolumna „Główna podkategoria” pokazuje, w której kategorii liściowej marka ma największą obecność.

#MarkaProduktówPodkategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingGłówna podkategoria
1Lionelo55224.2142.9Wózki dziecięce (Buggys) (13)
2Kinderkraft40134.2635.0Wózki dziecięce (Buggys) (9)
3SleepeSheep2724.6751.3Gniazda dla niemowląt (Babynester) (17)
4Babylux1624.5463.5Wózek dziecięcy 3 w 1 (3 in 1 Kombikinderwagen) (13)
5Totsy Baby1164.2923.3Gniazda dla niemowląt (Babynester) (3)
6WIKLINOPOL IRENEUSZ ZYGMUNT WICKER WOOD BABY 2000 EU1124.6032.5Kosze (Körbe) (10)
7fun2bemum1034.4044.9Kurtki (Jacken) (7)
8Medi Partners954.5827.3Gniazda dla niemowląt (Babynester) (3)
9Pinokio954.7852.3bluzki (Blusen) (3)
10Amilian744.4763.1Poduszki do karmienia (Stillkissen) (3)
11Babyono734.5528.0Termometry do kąpieli (Badethermometer) (5)
12Bella Baby Happy764.1744.3Pieluchy treningowe (Trainingswindeln) (2)
13KOSPU713.7648.3Gniazda dla niemowląt (Babynester) (7)
14Moby-System764.1415.1Krzesełka wysokie (Hochstühle) (2)
15Momi754.0757.3Wózki dziecięce (Buggys) (3)
16Canpol babies654.2251.0Kremy do pielęgnacji piersi (Brustpflegecremes) (2)
17Hylat Baby644.4536.3Wanny i siedziska (Badewannen & -sitze) (2)
18MAMOI644.4750.7Wewnętrzne ścianki wspinaczkowe (Indoor Klettergerüste) (3)
19MEA BABY644.4742.2body (Bodys) (2)
20Bellochi Growing in style534.3666.2Gniazda dla niemowląt (Babynester) (2)
21Happy Babies534.1066.6Łóżeczka dla małych dzieci (Kleinkindbetten) (3)
22Italian Fashion524.2039.8Koszule nocne (Nachthemden) (4)
23regalik514.3848.8Stoły i komody do przewijania (Wickeltische & -kommoden) (5)
24smartwood514.6649.2Łóżeczka dla małych dzieci (Kleinkindbetten) (5)
25SONESTA524.4427.4Kasety uzupełniające (Nachfüllkassetten) (3)

Najwyżej oceniane polskie marki w tej kategorii

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki obecnych w bestsellerach (min. 3 ocenione produkty).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1SKIPPI4.803358.0
2Pinokio4.785952.3
3HORSE & toys4.673368.7
4SleepeSheep4.6732751.3
5smartwood4.665549.2
6ELIMELI4.633359.3
7WIKLINOPOL IRENEUSZ ZYGMUNT WICKER WOOD BABY 2000 EU4.6061132.5
8Medi Partners4.589927.3
9Babyono4.556728.0
10Babylux4.54161663.5
11KRUZZEL4.533349.0
12Ricokids4.504444.2
13Bella Cotton4.503342.7
14Amilian4.477763.1
15MAMOI4.476650.7

Najlepiej rankingowane polskie marki w tej kategorii

Średnia pozycja w bestsellerach kategorii liściowych (im niższa, tym wyższa pozycja). Min. 3 produkty.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1Crazy Pine9.0244.35
2Moby-System15.1574.14
3Totsy Baby23.31114.29
4Medi Partners27.3294.58
5SONESTA27.41754.44
6Babyono28.0674.55
7EKO28.72633.63
8TULANO30.2654.38
9WIKLINOPOL IRENEUSZ ZYGMUNT WICKER WOOD BABY 2000 EU32.56114.60
10Quest33.71834.40
11Kinderkraft35.01404.26
12Hylat Baby36.3264.45
13kidnort38.3533.90
14Italian Fashion39.8954.20
15Bella41.72234.40

Najsilniejsze podkategorie polskich marek

Kategorie liściowe Amazon.de, w których polskie marki mają największą obecność (liczba produktów). Kolumna „Najlepszy ranking” pokazuje najwyższą pozycję polskiego produktu w danej podkategorii.

#PodkategoriaPolskich produktówMarekŚrednia ocenaNajlepszy ranking
1Gniazda dla niemowląt (Babynester)40104.26#1 (Totsy Baby)
2Wózki dziecięce (Buggys)2644.09#5 (Kinderkraft)
3Łóżeczka dla niemowląt (Babybetten)22104.47#2 (Lionelo)
4Łóżeczka dla małych dzieci (Kleinkindbetten)1984.34#2 (Crazy Pine)
5Koce i podkłady (Decken & Auflagen)1654.47#9 (SleepeSheep)
6Kosze (Körbe)1534.53#6 (WIKLINOPOL IRENEUSZ ZYGMUNT WICKER WOOD BABY 2000 EU)
7Garnki do ryżu (Reisesysteme)1434.24#2 (Kinderkraft)
8Koce do owinięcia (Einschlagdecken)1394.36#2 (Medi Partners)
9Wózek dziecięcy 3 w 1 (3 in 1 Kombikinderwagen)1314.53#17 (Babylux)
10Krzesełka wysokie (Hochstühle)1044.33#7 (Kinderkraft)
11Poduszki do karmienia (Stillkissen)944.41#2 (Amilian)
12Patyczki, podkładki i kulki (Wattestäbchen, -pads & -bällchen)974.47#6 (LALILL)
13Zestawy mebli (Möbel Sets)954.32#38 (Lalakids)
14Huśtawki dla niemowląt (Babywippen & -schaukeln)954.23#6 (TULANO)
15Łóżeczka dostawne (Beistellbetten)924.17#2 (Lionelo)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich 137 kategoriach liściowych departamentu Dziecko, stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling).

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.