Polskie marki na Amazon DE: Uroda

Część serii raportów EUBRAND o polskich markach na największym rynku e-commerce w Niemczech

Polskie marki na Amazon DE - kategoria Uroda. Polskie marki kosmetyczne - z silną pozycją w segmencie kolorówki paznokci, pielęgnacji twarzy i naturalnej kosmetyki - regularnie zdobywają miejsca w top bestsellerów Amazon.de. NeoNail, Eveline, Semilac, Ziaja i kolejne brandy budują obecność na największym rynku UE.
345polskich produktów
123polskich marek
141podkategorii z polską obecnością
21w top 3 swojej kategorii
49w top 10 swojej kategorii
4.30średnia ocena

TOP polskich bestsellerów - Uroda

Produkty polskich marek na najwyższych pozycjach w swoich kategoriach Amazon DE, z wysoką oceną gwiazdkową. To realne bestsellery od producentów z ugruntowaną obecnością na rynku.

NÉONAIL
#1 w kategorii Lakier nawierzchniowy (Überlack)
NÉONAIL UV Nagellack - Top Coat Gel UV - Hard Top 7,2 ml - NÉONAIL Überlack Für Nägel - La...
4.80 gwiazdki
LALILL
#2 w kategorii Dozowniki (Pumpspender)
LALILL 2 Stück 200 ml Leere Dispenser Pumpspender Pumpflasche Kunsstoff für Flüssigkeiten ...
4.50 gwiazdki
Long4Lashes
#2 w kategorii Pielęgnacja rzęs (Wimpernpflege)
Long4Lashes FX5 Wimpernserum 3ml by Oceanic
4.00 gwiazdki
NeoNail Professional
#3 w kategorii Lakier podkładowy (Unterlack)
NÉONAIL UV Nagellack - Base Coat Gel UV - Repair Base 7,2 ml - Unterlack Für Nägel - Lack ...
4.80 gwiazdki
HABYS
#3 w kategorii Stoły spa (Spa-Tische)
HABYS Sonia Massageliege klappbar aus Holz mit 2 Zonen, 165 × 60 cm, Ultraleicht 11 kg, hö...
4.60 gwiazdki
ToolSpace
#3 w kategorii Szczotki do czyszczenia paznokci (Nagelreinigungsbürsten)
ToolSpace 2x Nagelbürste Holz Feste Starke Mix Agawa Tapica und Syntetische Borsten Nagelr...
4.40 gwiazdki
lubiu
#3 w kategorii Mydła (Seifen)
lubiu Teebaumöl Seife Stück - 100g Naturseife Seife Gegen Pickel im Gesicht und am Körper ...
4.30 gwiazdki

Top 25 polskich marek - Uroda

Marki uszeregowane wg liczby produktów obecnych w bestsellerach Amazon.de w tym departamencie. Kolumna „Główna podkategoria” pokazuje, w której kategorii liściowej marka ma największą obecność.

#MarkaProduktówPodkategoriiŚrednia ocenaŚredni rankingGłówna podkategoria
1NÉONAIL60254.3232.7Lakier hybrydowy (Gellack) (8)
2EVELINE COSMETICS23194.1543.7Kremy CC (CC-Cremes) (4)
3Semilac22174.4055.8Lakier podkładowy (Unterlack) (3)
4Ziaja1154.2155.9Masy (Mousses) (4)
5CLARESA874.6259.1Lakier nawierzchniowy (Überlack) (2)
6INLAQ884.2347.6Ciecze akrylowe (Acrylflüssigkeiten) (1)
7LALILL874.417.5Wiertła do paznokci (Nagelfräser-Bits) (2)
8IsabelleNails753.7647.7Ciecze akrylowe (Acrylflüssigkeiten) (2)
9VICTORIA VYNN744.8046.6Lakier podkładowy (Unterlack) (3)
10ACTIVESHOP644.3246.7hockery do salonu i spa (Salon- & Spa-Hocker) (3)
11La Rosa Productos Profesionales644.3360.5Zmywacz do paznokci (Nagellackentferner) (3)
12NeoNail Professional644.4259.5Lakier podkładowy (Unterlack) (2)
13Long4Lashes534.1044.0Pielęgnacja rzęs (Wimpernpflege) (3)
14PLATINUM by Chetvertinovskaya Liubov534.0761.0Kleje do rzęs (Wimpernkleber) (3)
15PROFICO554.1553.8Podpórki na ręce (Handauflagen) (1)
16Inglot444.4379.8Eyeliner (1)
17Nanolash434.4052.2Pielęgnacja rzęs (Wimpernpflege) (2)
18Apis Natural Cosmetics334.4779.0mleczko do demakijażu (Make-up-Reinigungsmilch) (1)
19BANDI324.8578.0Tonujące nawilżenie (Getönte Feuchtigkeitspflege) (2)
20BingoSpa324.4356.3Kąpiele stóp (Fußbäder) (2)
21cosmedwar SAFETY FIRST324.3081.0Akcesoria do leczenia trądziku (Zubehör zur Akne-Behandlung) (2)
22Delia Cosmetics333.6339.7mleczko do demakijażu (Make-up-Reinigungsmilch) (1)
23Farmona334.3557.3żele do demakijażu (Make-up-Reinigungsgels) (1)
24HABYS324.6031.0Stoły spa (Spa-Tische) (2)
25Joanna333.9038.0Zestawy do trwałych loków (Dauerwellen-Kits für Zuhause) (1)

Najwyżej oceniane polskie marki w tej kategorii

Średnia ocena gwiazdkowa wszystkich produktów marki obecnych w bestsellerach (min. 3 ocenione produkty).

#MarkaŚrednia ocenaOcenionychProduktówŚredni ranking
1VICTORIA VYNN4.807746.6
2CLARESA4.624859.1
3HABYS4.603331.0
4PAM-FOLIE4.533353.0
5Apis Natural Cosmetics4.473379.0
6BingoSpa4.433356.3
7Inglot4.434479.8
8NeoNail Professional4.426659.5
9LALILL4.41887.5
10Semilac4.40202255.8
11Nanolash4.404452.2
12PONIK'S PROFESSIONAL4.403323.7
13La Rosa Productos Profesionales4.336660.5
14NÉONAIL4.32586032.7
15ACTIVESHOP4.326646.7

Najlepiej rankingowane polskie marki w tej kategorii

Średnia pozycja w bestsellerach kategorii liściowych (im niższa, tym wyższa pozycja). Min. 3 produkty.

#MarkaŚredni rankingNajlepszyProduktówŚrednia ocena
1LALILL7.5284.41
2PONIK'S PROFESSIONAL23.71534.40
3Lumineo28.0533.73
4HABYS31.0334.60
5NÉONAIL32.71604.32
6REGENERUM35.71934.27
7Joanna38.0533.90
8Delia Cosmetics39.73733.63
9EVELINE COSMETICS43.72234.15
10Long4Lashes44.0254.10
11VICTORIA VYNN46.6974.80
12ACTIVESHOP46.72964.32
13INLAQ47.61684.23
14IsabelleNails47.7473.76
15Nanolash52.22144.40

Najsilniejsze podkategorie polskich marek

Kategorie liściowe Amazon.de, w których polskie marki mają największą obecność (liczba produktów). Kolumna „Najlepszy ranking” pokazuje najwyższą pozycję polskiego produktu w danej podkategorii.

#PodkategoriaPolskich produktówMarekŚrednia ocenaNajlepszy ranking
1Lakier podkładowy (Unterlack)1984.52#1 (NÉONAIL)
2Zmywacz do paznokci (Nagellackentferner)1474.54#1 (NÉONAIL)
3Lakier nawierzchniowy (Überlack)1164.46#1 (NÉONAIL)
4Lakier hybrydowy (Gellack)924.46#1 (NÉONAIL)
5mleczko do demakijażu (Make-up-Reinigungsmilch)774.22#11 (Yoskine)
6Ciecze akrylowe (Acrylflüssigkeiten)763.75#15 (VICTORIA VYNN)
7Podkłady i lakiery (Unter- & Überlacke)754.52#30 (NÉONAIL)
8Utwardzacz do paznokci (Nagelhärter)744.07#28 (EVELINE COSMETICS)
9Zestawy do manicure (Nagelstudio-Sets)734.34#2 (NÉONAIL)
10Worki na śmieci (Müllbeutel)644.42#22 (PAM-FOLIE)
11Formuły na wzrost paznokci (Nagelwachstumsformeln)644.22#1 (NÉONAIL)
12Urządzenia do utwardzania światłem (Lichthärtungsgeräte)624.58#7 (NÉONAIL)
13Pielęgnacja rzęs (Wimpernpflege)634.12#2 (Long4Lashes)
14Odżywki wspomagające wzrost włosów (Haarwuchsfördernde Conditioner)554.16#19 (Pharmaceris)
15Proszek akrylowy (Acrylpulver)544.22#2 (NÉONAIL)

Metodologia

Zestawienie powstało na podstawie list top 100 bestsellerów Amazon.de we wszystkich 141 kategoriach liściowych departamentu Uroda, stan na kwiecień 2026. Polskie pochodzenie rozpoznajemy po prefiksie kodu kreskowego EAN 590 (pula GS1 przyznana Polsce). Nazwy kategorii podajemy po polsku, z oryginalną nazwą niemiecką w nawiasie.

Filtry jakościowe: Z zestawienia usunięto pozycje bez marki i placeholdery („Generic”) oraz produkty obcych marek sprzedawane pod polskim kodem EAN (relabeling).

Ograniczenia: Prefiks EAN 590 oznacza rejestrację kodu w polskim GS1 - w zdecydowanej większości to producenci z Polski, choć zbiór może zawierać pojedyncze firmy zagraniczne korzystające z polskiego oddziału. Ranking odnosi się do pozycji w danej kategorii liściowej (1-100), nie do globalnego BSR. Średnia ocena obejmuje wyłącznie produkty, które zebrały już recenzje.

Brakuje tu którejś polskiej marki? Można to zmienić.

EUBRAND prowadzi sprzedaż polskich marek na Amazon w całej Europie. Takie dane jak w tym raporcie zamieniamy w decyzje, pozycje i wzrost sprzedaży.